Koncert VOO VOO 2012

  • 001-voovoo_1
  • 002-voovoo_2
  • 003-voovoo_3
  • 004-voovoo_4
  • 005-voovoo_5
  • 006-voovoo_6
  • 007-voovoo_7

Wojciech Waglewski i formacja Voo Voo promowali w sobotni wieczór w Tarnobrzeskim Domu Kultury nowy album pt. „Nowa płyta”. Koncert promujący dwudziesty trzeci album studyjny Waglewskiego i spółki przyciągnął wielu fanów, którzy niemalże do ostatniego miejsca wypełnili salę widowiskową tarnobrzeskiego TDK.W ramach promocji albumu zespół zagrał 30 koncertów, Tarnobrzeg na tej trasie był przedostatnim miastem, lecz „końcówki trasy” nie było słychać ani widać podczas sobotniego występu.

To było mocne granie i perfekcyjny koncert. Voo Voo jest już na scenie od ponad ćwierćwiecza mimo to, Wojciech Waglewski mówi o grupie że jest to „zespół muzyki młodzieżowej”, co potwierdza duża rozpiętość wiekowa fanów którzy przyszli na koncert.Zespół miał wszystko dopracowane w każdym calu co wynikało z umiejętności i doświadczenia artystów, którzy świadomie bawią się muzyką, wchodząc w interakcje zarówno między sobą jak i z publicznością. Stonowanego Waglewskiego świetnie uzupełnia żywiołowy Pospieszalski, którego słuchając ma się wrażenie że muzyka, instrument i artysta stanowią jedno.

Bardzo dobrze w scenicznego ducha wkomponowują się pozostali artyści, Karim Martusewicz który jak to basista jest nieco zdystansowany i skupiony na swojej grze oraz młody perkusista Michał Bryndal, który zajął miejsce zmarłego Piotra „Stopy” Żyżelewicza. Całość podana z ogromnym smakiem i luzem, pełna improwizacji i dialogu z publicznością, która kilkakrotnie „wezwana” przez artystów, wyśpiewywała fragmenty utworów Voo Voo.Sobotni koncert zespołu Voo Voo zorganizowany przez tarnobrzeskie Stowarzyszenie mRock był jednym z nielicznych ale najważniejszych wydarzeń muzycznych na naszym skromnym, lokalnym rynku.

Informację i zdjęcia: www.nadwisla24.pl

Comments are closed.